Dlaczego warto zamieszkać w Żorach?

Szukając domu jednorodzinnego lub mieszkania na sprzedaż, zwracamy uwagę nie tylko na warunki mieszkaniowe samego lokalu, lecz także na liczne udogodnienia, takie jak rozwinięta infrastruktura drogowa i komunikacyjna, obecność przedszkoli i szkół czy zróżnicowany wybór ofert pracy. Żory to jedno z miast przyjaznych dzieciom, dorosłym oraz osobom starszym. Tutaj każdy znajdzie swoje miejsce do życia i bez większych problemów dotrze do okolicznych miejscowości, poruszając się samochodem lub komunikacją miejską. Jeśli szukasz tu domu lub mieszkania, sprzedaż właśnie ruszyła – już teraz możesz zarezerwować lub kupić dom na Osiedlu Diamentovym czy Silva Homes w Żorach. Zanim jednak to zrobisz, sprawdź, dlaczego warto!

Szukasz domu lub mieszkania? Żory to wybór, którego nie pożałujesz

Żory zlokalizowane są na terenie wchodzącym w skład Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Na obszarze całej Strefy działa obecnie ponad 390 firm oferujących aż 80 tysięcy miejsc pracy. Mieszkając w Żorach, możesz więc z łatwością znaleźć pracę na miejscu lub w okolicznych miastach, takich jak Katowice czy Gliwice, do których bez problemu dojedziesz w około 30 minut. Jeśli szukasz domu lub mieszkania, Żory są doskonałym wyborem, gdyż miasto może pochwalić się świetnym układem drogowym pozwalającym uniknąć stania w korkach – północna obwodnica miasta połączona jest z autostradami DK 81 i A1, dzięki czemu przejazd przez Żory jest płynny i bezpieczny. Niedaleko Żor znajduje się także autostrada A4, która łączy zachód ze wschodem, co pozwala szybko dotrzeć do innych województw, a nawet zagranicznych krajów, takich jak Niemcy.

Żory – idealne miasto dla aktywnych!

Mieszkanie w metropolii jest wygodne, lecz wiele osób zamieszkujących stolice województw narzeka na brak zieleni i miejsc do aktywnego wypoczynku. Decydując się na zakup domu lub mieszkaniaw Żorach, możesz liczyć nie tylko na wygodę związaną z rozbudowaną infrastrukturą drogową i komunikacyjną, lecz także na obecność terenów zielonych. Żory są jednym z miast, przez które przebiega Park Krajobrazowy Cysterskie Kompozycje Krajobrazowe Rud Wielkich, w którym można znaleźć słynne stawy rybne i odpocząć w otoczeniu niezwykłej flory i fauny. Oprócz tego Żory sprzyjają także pieszym i rowerowym wycieczkom oraz zapewniają mieszkańcom dostęp do licznych atrakcji, takich jak tor rolkowy, otwarty basen, street workout park, siłownie pod chmurką, Park Cegielnia, Park Wodny Aquarion, Muzeum Ognia czy Miasteczko Westernowe Twinpigs.

Żory to miasto przyjazne rodzinom

Dostęp do żłobków, przedszkoli i szkół ma znaczący wpływ na zakup domu lub mieszkania. Żory to miasto, w którym dzieci mogą się uczyć oraz aktywnie spędzać czas wolny. W ramach Bezpłatnej Komunikacji Miejskiej wszyscy mieszkańcy za darmo podróżują autobusami, a Karta Duża Rodzina uprawnia rodziny wielodzietne do korzystania z atrakcyjnych zniżek. Żory to także idealne miejsce do życia dla osób kochających sport, gdyż oprócz placów zabaw, basenu i Miasteczka Ruchu Drogowego działają tu kluby sportowe umożliwiające trenowanie wielu dyscyplin, m.in. piłki nożnej, karate, lekkoatletyki czy baseballu.

Zamieszkaj w Żorach i korzystaj ze wszystkich przywilejów, którymi cieszą się mieszkańcy! Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu.